2. Sınıf Deneme Sınavı Mart Ayı

2. sınıf deneme sınavı mart ayı 45 sorudan oluşmaktadır. Ayrıca hazırladığımız deneme sınavı pdf formatındadır. Mart ayı deneme sınavımızın cevap anahtarı pdf dosyasının sonunda bulunmaktadır. Son olarak sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak çalışmamızı kolayca indirebilirsiniz.

Öncellikle hazırladığımız 2. sınıf mart ayı deneme sınavı yukarıda  belirttiğimiz gibi 45 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların içerisinde nisan ayının ilk haftalarındaki bazı konulardan da sorulara yer verdik. Çünkü şubat ayında hazırladığımız deneme sınavı konularından biraz daha farklı konuların bulunmasını istedik.

İlk olarak 2. sınıf mart ayı deneme sınavı Türkçe dersinden 15 soru ile başlamaktadır. Sonrasında matematik dersinden 15 soru karşımıza çıkmaktadır. Daha sonra hayat bilgisi dersindeki 10 soru ile deneme sınavı devam etmektedir. Son olarak İngilizce dersindeki 5 soru ile deneme sınavımız son bulmaktadır.

Hazırlamış olduğumuz 2. sınıf mart ayı deneme sınavı kolay, orta ve zor seviyedeki sorulardan oluşmaktadır. Bu deneme sınavında ağırlıklı olarak orta seviye de sorulara yer verdik. Özellikle Türkçe dersinde okuma anlama temelli sorular daha fazla bulunmaktadır. Son olarak hazırladığımız çalışmaların daha fazla kişiye ulaşması için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

2. SINIF MART AYI DENEME SINAVI KONU BAŞLIKLARI

TÜRKÇE

MATEMATİK

HAYAT BİLGİSİ

İNGİLİZCE

  • Colours,
  • Body Parts,
  • Numbers,
  • In the Classroom

Hazırlamış olduğumuz diğer 2. sınıf deneme sınavlarını incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.