2. Sınıf Teknolojiyi Güvenli Kullanıyoruz

2. sınıf teknolojiyi güvenli kullanıyoruz konusu ile ilgili hazırladığımız çalışmaları pdf olarak indirebilirsiniz.

2. sınıf teknolojiyi güvenli kullanıyoruz konusu ile ilgili hazırladığımız çalışmalarda doğru yanlış etkinliklerine yer verdik.

  1. Bilgi Paylaşımı: İnternette veya telefonla konuşurken, hiçbir zaman kişisel bilgilerini (ad, adres, telefon numarası, okul adı vb.) paylaşma. Bu bilgiler sadece ailenle veya güvendiğin yetişkinlerle paylaşılır.
  2. Bilinmeyen Kişilerle Konuşma: Bilmediğin veya internetten tanıştığın kişilerle sohbet etme veya oyun oynama. Sadece gerçek hayatta tanıdığın ve aile onayı ile tanıştığın kişilerle iletişim kur.
  3. Hoş Olmayan İçeriklerden Uzak Durma: İnternette ya da oyunlarda hoşuna gitmeyen veya seni rahatsız eden içeriklerle karşılaşırsan hemen yetişkinlere söyle. Bu tür içeriklere maruz kalmamak için aile filtrelerini kullan.
  4. Ekran Süresi Kontrolü: Her gün bilgisayar, telefon veya tablet kullanımını sınırla. Belirlenen süre boyunca ekran önünde zaman geçirdikten sonra, başka aktivitelere yönel.
  5. Güçlü Şifre Kullanma: Oyun veya uygulama hesaplarını korumak için güçlü şifreler kullan. Şifreni kimseyle paylaşma, sadece ailenle veya güvendiğin yetişkinlerle paylaş.
  6. Siber Zorbalığa Karşı Bilinçlenme: Eğer internet veya oyun ortamında sana kötü davranan kişiler olursa, hemen bir yetişkine haber ver. Kimseye kötü şeyler söylemek ya da başkalarını incitmek asla kabul edilemez.
  7. Ebeveyn Denetimi Kullanma: Ailenin koyduğu kurallara uyarak, onların sana verdiği teknolojiyi güvenli bir şekilde kullanmak için ebeveyn denetimlerini kabul et ve uygula.

Teknoloji harika bir araçtır, ancak güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanmak önemlidir. Yukarıdaki kurallara uyarak, internet ve teknolojiyi güvenli bir şekilde keşfedebilir ve keyif alabilirsin!

2.Sınıf Hayat Bilgisi dersi için hazırladığımız tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.