3. Sınıf Bölme İşlemi Problemleri

3. sınıf bölme işlemi problemleri, 3. sınıf bölme problemleri pdf dosyamız 2 parça halindedir. Ayrıca çalışmamız 14 sayfadan oluşmaktadır. Son olarak çalışmamızı sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

3. sınıf bölme işlemi problemleri 84 sayfadan oluşmaktadır. Çalışmalarımızda 3. sınıf bölme problemleri ile ilgili her çeşit soruya yer vermeye çalıştık. Böylelikle öğrencilerin bu konu ile ilgili bir çok soru örneği görmesini hedefledik.

3. sınıf bölme problemleri konusu ile ilgili hazırladığımız çalışma sayfaları yukarıda belirttiğimiz gibi iki aşamalıdır. İlk aşamada 10 sayfalık çalışmamız, ikinci aşamada 4 sayfalık çalışma sayfamız bulunmaktadır.

3. Sınıf Bölme İşlemi Problemleri Konu Anlatımı

İlk olarak bilmeliyiz ki matematik dersi 4 temel işlemden oluşur ve bunlar; Toplama işlemiçıkarma işlemiçarpma işlemi ve bölme işlemidir. Bu haftaki konumuzda bu dört işlemden bölme işlemi üzerine çalışacağız.

3. sınıf bölme işlemi problemleri ve diğer  matematik işlemlerinde olduğu gibi günlük hayatımızda da bölme işlemi yapmaya ihtiyaç duyarız. Özellikle konuyu öğretirken hayat içerisinde de karşılaşabileceğimiz problem durumlarında bölme işlemi kullanma becerisini kazandırmaya çalışacağız. O halde gelin hep birlikte çalışma sayfamız içerisinde yer alan örneklerle konuyu yakından inceleyelim.

3. sınıf bölme işlemi problemleri kolaydan zora olacak şekilde hazırlanmıştır.

3. sınıf bölme işlemi problemleri 3. sınıf bölme işlemi problemleri 3. sınıf bölme problemleri

Etkinlik İçeriğimiz:

3. sınıf bölme problemleri test pdf sayfamız güncel müfredata göre özenle oluşturulmuştur. Ayrıca etkinliklerimiz kazanımlar ölçüsünde titizlikle hazırlanmıştır. Bundan dolayı etkinlik sayfamızı konu pekiştirme, değerlendirme ve konu anlatımı çalışmalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  • 3. sınıf Matematik dersi bölme işleminin terimleri arasındaki ilişki konusu için BURAYA,
  • 3. sınıf Matematik dersi kısa yoldan bölme işlemi konusu için BURAYA,
  • 3. sınıf Matematik dersi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki tüm ilköğretim kademesi ders etkinliklerine sitemiz üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Bunun dışında bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz.

BÖLME İŞLEMİ PROBLEMLERİ-1

BÖLME İŞLEMİ PROBLEMLERİ-2

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.