3. Sınıf Kısa Yoldan Bölme İşlemi

3. sınıf kısa yoldan bölme işlemi etkinlikleri çalışmalarımızla bu yazımızda siz değerli okurlarımızlayız. İlk olarak söylemek isteriz ki 3. sınıf kısa yoldan bölme işlemi konu anlatımı içeriklerimiz güncel ve müfredata uygun şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca çalışma sayfamız PDF formatında olup İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve hızlı şekilde kullanımınıza sunulacaktır.

3. Sınıf Kısa Yoldan Bölme İşlemi Konu Anlatımı:

Bu haftaki konumuz 3. sınıf matrmatik dersi kısa yoldan bölme işlemi. İlk olarak bilmeliyiz ki matematik dersi dört temel işlem becerisi üzerine inşa edilmiştir. Bunlar; Toplama işlemiçıkarma işlemiçarpma işlemi ve bölme işlemidir. Tıpkı matematiksel işlemlerde olduğu gibi günlük hayatımızda da bu dört temel matematiksel işlemden fayda sağlarız.

Günlük yaşantımızda karşımıza çıkan ve bölme işlemi gerektiren durumlarda zihinden ve kısa yollar kullanarak bölme işlemini kolayca yapma ihtiyacı duyarız. Bu sayılar büyük sayı da olsa özel sayıları kullanarak zihinden ve kolay bir yolla bu sayıları bölmek mümkündür. Böylelikle hem pratik işlem becerisi kazanır hem de zamandan tahasarruf ederiz.

“M.3.1.5.2. Birler basamağı sıfır olan iki basamaklı bir doğal sayıyı 10’a kısa yoldan böler.” kazanımı gereğince çalışmalar yapmaktayız. Çalışma sayfamızla kazanımı pekiştirmek ve öğrenmeyi kalıcı hale getirmek temel amacımızdır. O halde gelin sitemizde yer alan örnek çalışmalarımızı birlikte inceleyelim.

Etkinlik İçeriğimiz:

3. sınıf matematik dersi 10 ile kısa yoldan bölme işlemi test pdf sayfamız güncel müfredata göre özenle oluşturulmuştur. Ayrıca etkinliklerimiz kazanımlar ölçüsünde titizlikle hazırlanmıştır. Bundan dolayı etkinlik sayfamızı konu pekiştirme, değerlendirme ve konu anlatımı çalışmalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  • 3. sınıf Matematik dersi bölme işlemi konusu için BURAYA,
  • 3. sınıf Matematik dersi çarpma işlemi problemleri konusu için BURAYA,
  • 3. sınıf Matematik dersi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Bunun dışında bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.