2. Sınıf Kesirler

2. sınıf kesirler, 2. sınıf bütün yarım ve çeyrek konusu ile ilgili hazırladığımız çalışma sayfaları pdf olarak hazırlanmıştır. Ayrıca çalışmamızda 4 sayfadan oluşan 24 soruluk kesir problemlerine de yer verilmiştir. Son olarak çalışmamızı sayfanın altında  bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

2. sınıf kesirler konusunda başlangıcında 2. sınıf bütün yarım ve çeyrek kavramları üzerinde durduğumuz çalışmamız yer almaktadır. Sonrasında bütün ve yarım ilişkisini ele aldığımız sayfamız gelmektedir. Daha sonra bütün, çeyrek ve çeyrek-yarım ilişkisinin üzerinde durduğumuz çalışma sayfası karşımıza çıkmaktadır. Daha sonra geometrik şekiller üzerinden 2. sınıf bütün, yarım ve çeyrek çalışma kağıdımız bulunmaktadır.

Hazırladığımız çalışma sayfalarında özellikle görsellere yer verdik. Çünkü öğrenciler bu konudaki çevirileri yaparken görseller üzerinden daha rahat çözüm yapabilmektedir. Son sayfamızda görsel kullanmadan sadece cümlelerin yer aldığı bütün-yarım-çeyrek çevirileri de yer almaktadır.

2. sınıf kesirler konusunda 2. sınıf bütün yarım ve çeyrek arasındaki dönüşümleri bol bol yer verdikten sonra 4 sayfadan oluşan problem sorularımız bulunmaktadır. 2. sınıf kesir problemleri ile öğrencilerin bu konunun iyice mantığını kavramaları amaçlanmıştır.

2. sınıf bütün yarım çeyrek çalışma kağıdı pdf dosyası 2. sınıf kesir problemleri pdf 2. sınıf kesirler bütün yarım çeyrek pdf dosyası

Kesirler Nedir?

Kesirler, bir bütünün parçalarını ifade etmek için kullanılan matematiksel kavramlardır. Örneğin, bir çikolata barı düşünün. Eğer bu çikolata barını 4 eşit parçaya bölersek, her parça çikolata barının dörtte birini temsil etmektedir.

Bütün Kesirleri Bütün kesirleri, bir nesnenin tamamını ifade eder. Örneğin, bir pizza düşünün. Eğer pizzanın tamamını yiyorsanız, bu 1 bütün olarak ifade edilir.

Yarım Kesirler Yarım kesirler, bir bütünün yarısını ifade eder. Örneğin, bir elmayı ikiye böldüğünüzde, her yarısı elmanın yarımını temsil eder.

Çeyrek Kesirler Çeyrek kesirler, bir bütünün dört eşit parçasından her birini ifade eder. Örneğin, bir çikolata barını dörde böldüğünüzde, her bir parça çikolata barının çeyreğini temsil eder.

Bu temel kesir kavramlarını anlamak, sayıları ve parçaları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. İlerledikçe, kesirlerle ilgili daha karmaşık kavramlar ve problemlerle karşılaşacaksınız, ancak bu temel kavramlar sizin için sağlam bir temel oluşturacaktır.

2.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.