2. Sınıf Zihinden Toplama İşlemi

2. SINIF ZİHİNDEN TOPLAMA İŞLEMİ

2.sınıf zihinden toplama, 2. Sınıf zihinden toplama işlemi, 2. Sınıf zihinden toplama konu anlatımı, 2. Sınıf zihinden toplama yöntemleri, 2. Sınıf zihinden toplama çalışma kağıdı ve 2. Sınıf zihinden toplama etkinlikleri bulunan sayfamıza hepiniz hoş geldiniz. Yazımızda konu ile alakalı bilgiler edinirken sayfamızın en alt kısmındaki indir butonuna basarak etkinlik sayfamızı ücretsiz ve kolay şekilde indirebilirsiniz. Keyifli çalışmalar dileriz.

Neden Zihinden Toplama?

2.sınıf zihinden toplama işlemleri öğrenmemiz bizlere günlük hayatta pratik sağlar. 2. Sınıf zihinden toplama işlemi öğrenerek gündelik yaşamımızda ihtiyaç duyduğumuz anlarda toplama işlemini basit ve pratik şekilde kağıt ve kaleme ihtiyaç duymadan yapabiliriz. İşte bu nedenlerden dolayı zihinden toplama işlemi bizler ve çocuklarımız için oldukça önemlidir.

2.Sınıf Zihinden Toplama İşlemi Konu Anlatımı

2.sınıf zihinden toplama işlemi verilirken 50’yi geçmeyen 2 sayı ile zihinden işlemler vermekteyiz. İşlemler yapılırken birden fazla yönteme başvurulabilir. Bunlardan ilkinde iki sayının önce onlukları, sonra da birlikleri birlikte toplanır. Daha sonra ise elde edilen iki sonuç birbirleri ile toplanarak 2. Sınıf zihinden toplama işlemi yapılmış olur. İkinci yöntem ise 10’un katlarına tamamlama yöntemidir . İki yöntemin de detaylı açıklamasında ve örneklerini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Sınıf Zihinden Toplama İşlemi Yöntemleri:

  1. Sınıf Zihinden toplama İşlemi Yöntemleri yukarıda da belirttiğimiz üzere basit ve kolay şekilde kavranabilecek düzeydedir.
  • Sınıf zihinden toplama işlemi öğrenirken ilk yöntemimiz önce onlukları sonrasında ise birlikleri toplamayı içermektedir. İşlemin devamında ise elde edilen iki sonuç kendi içinde de toplanarak sonuca ulaşılmış olur.
  • Sınıf zihinden toplama işlemi verilirken ikinci yöntemimiz ise toplanan sayılardan bir tanesini onluk ve birliklerine ayırarak diğer sayıya sırasıyla eklemeyi içerir.

 

  1. Sınıf Zihinden Toplama İşlemi Çalışma Kağıdı:

2.sınıf zihinden toplama işlemi çalışma kağıdımız sayfamızın en altında bulunmakta ve indir butonun basmanızla ücretsiz ve hızlı şekilde kullanıma hazır olmaktadır. İçeriğimiz PDF formatında hazırlanmıştır. Müfredata uygun ve güncel şekilde hazırladığımız 2. Sınıf zihinden toplama işlemi çalışma kağıdı etkinliklerimizle birlikte öğrenciler konuyu örnek etkinlik ve işlemlerle pekiştirerek konuyu öğrenmektedir.

2.Sınıf Toplama İşlemi, 2. Sınıf Çıkarma İşlemi, 2. Sınıf çarpma işlemi, 2. Sınıf bölme işlemi ve 2. Sınıf matematik dersleri ile ilgili içeriklerimize linklere tıklayarak erişebilirsiniz. Ayrıca tüm ilköğretim kademesine ve alakalı tüm derslere yine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Etkinliklerimiz müfredata uygun şekilde hazırlanmış olup en güncel içeriklere sahiptir. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ayrıca etkinliklerin uygulanmış örneklerine ve farklı etkinlik örneklerine göz atabilirsiniz. Bizleri takip etmeyi ve bizlere destek olmayı ihmal etmeyiniz, keyifli çalışmalar dileriz.

2.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.