2. Sınıf Toplama İşlemi Problemleri

2. sınıf toplama işlemi problemleri çalışma kağıdı etkinliklerine hepiniz hoş geldiniz. 2. Sınıf toplama işlemi konusuna ek olarak bu etkinliklerimizle problem çözme yeteneklerini de devreye sokup günlük hayattan örneklerle konunun pekiştirilmesini hedefliyoruz. Ayrıca çalışma etkinliğimizi sayfamızın en altındaki indir butonuna basarak ücretsiz şekilde kolayca indirebilirsiniz. Son olarak 2. sınıf toplama işlemi problemleri pdf formatında hazırlanmıştır.

Toplama işlemi problemleri 2.sınıf

2.sınıf toplama işlemi problemleri konusuna başlarken öncelikli olarak 2. Sınıf toplama işlemi kazanımını eksiksiz ve hatasız olarak yerine getirmemiz gerekmektedir. Ayrıca okuma- anlama ve yorum yapma becerilerini de geliştirerek dersler arası bağlantı kurmayı sağlamaktadır. Her şeyden önce hazırladığımız 2. Sınıf toplama işlemi problemleri çalışma sayfamızdaki problemler günlük hayatın içinden seçilmiş olup yaşama yakınlık ilkesi gereğince özenle hazırlanmıştır. Böylece öğrenciler soruları daha iyi anlamlandıracak ve çözecektir.

Müfredata uygun şekilde ve özenle hazırladığımız toplama işlemi problemleri etkinliklerimiz yapılırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri verilen bilgileri uygun şekilde analiz edip verileri kaydetmek olacaktır. Daha sonra bizden isteneni algılayıp verileri uygun şekilde işleme basamağına aktarmalıyız. Daha sonra işlem tamamlandıktan sonra sağlaması yapılarak kontrol edilmeli ve işlem sonlandırılır.

Örnek: Ayşe Nur pazartesi günü 28, salı günü  ise pazartesi okuduğu sayfa sayısından 13 sayfa daha fazla kitap okumuştur. Buna göre Ayşe Nur salı günü kaç sayfa kitap okumuştur?

Çözüm: Problemde Ayşe Nur’un pazartesi 28 sayfa kitap okuduğu verilmiştir. Sonrasında Salı günü ise bir önceki günden 13 sayfa daha fazla sayfa kitap okumuş. Bizden istenen ise Salı günü Ayşe Nur’un kaç sayfa kitap okuduğu. Bu veriler ve istenene göre işlem:

28 + 13 = 41

Ayşe Nur Salı günü 41 sayfa kitap okumuştur.

Toplama problemleri 2.sınıf çalışma sayfaları ile ilgili kısa konu anlatımı çalışmamızı incelediniz. Ayrıca etkinlik sayfamızı aşağıdaki indir butonuna basarak ücretsiz şekilde inceleyebilirsiniz. Çalışmamız pdf formatındadır.

Son olarak haftalık olarak hazırladığımız tüm çalışmalara göz atmak için tıklayınız.

2.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.