1. Sınıf Yarıyıl Tatil Ödevi

1.sınıf yarıyıl tatil ödevi, 1. sınıf yarıyıl tatil kitabı, 1. sınıf 15 tatil ödevi pdf olarak hazırlanmıştır. Ayrıca hazırladığımız çalışma sayfaları 36 sayfadan oluşmaktadır. Son olarak çalışmamızı indirmek için sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

1.sınıf yarıyıl tatil kitabı cevap anahtarları tatilin ilk haftası web sitemize yüklenecektir.

1.sınıf yarıyıl tatil kitabı 10 gün olacak şekilde hazırlanmıştır. İlk olarak her gün okuma anlama metinleri ve buna bağlı sorulara yer verdik. Daha sonra her gün için tekerlemelere verdik. Sonrasında 5N1K çalışmaları bulunmaktadır. Sonrasında görsel dikte çalışmaları ve cümle oluşturma çalışmalarımız bulunmaktadır. Son olarak matematik dersi ile ilgili tüm konulara yer verdik.

1.sınıf 15 tatil ödevi 18 haftalık süreçteki tüm dersler ile ilgili konuları içerecek şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca hazırladığımız çalışma sayfalarını sade, kolay ve orta düzeyde hazırladık. Böylece öğrenciler tatil süresince etkinlikleri yaparak bilgilerini unutmamış olacaktır.

1.sınıf yarıyıl tatil ödevlerini hazırlarken seçtiğimiz okuma anlama metinleri hem çok uzun değil hem de öğretici şekilde hazırlanmıştır. Böylece öğrenciler hem okuma yaparken hem de yeni bilgiler öğrenebilecektir. Sonrasında okuma anlama sorularını cevaplayarak hem yazı çalışması yapmış olacaklar hem de dikte yapmış olacaklardır.

1.sınıf yarıyıl tatil ödevinde her gün tekerlemelere yer vermekteki amacımız okumayı eğlenceli hale getirmektir. Böylece öğrencilerimiz eğlenerek okudukları tekerlemeler ile okuma hızlarını tatil süresince artırabileceklerdir. Son olarak dikte çalışmalarına da yer verdik.

Ayrıca tatilin ilk hafta hazırladığımız yarıyıl tatil ödevlerinin cevap anahtarları web sitemize yüklenecektir. İnstagram adresimizden de duyurusunu yapacağız. Böylece dileyen velilerimiz öğrencilerin ödevlerinin kontrolünü sağlayabilecektir.

1.sınıf 15 tatil ödevlerinin detaylı konu başlıkları aşağıdaki gibidir. Çalışmalarımızın faydalı olmasını diliyoruz.

1.SINIF YARIYIL TATİL ÖDEVİ KONU BAŞLIKLARI

TÜRKÇE

  • Okuma anlama çalışmaları,
  • 5N1K Çalışmaları,
  • Görsel dikte çalışmaları,
  • Cümle oluşturma,
  • Tekerlemeler,
  • Hece ve kelime çalışmaları

MATEMATİK

TATİL ÖDEVİ

CEVAP ANAHTARI

1.Sınıf için hazırladığımız tüm haftalık çalışmaları incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.