1. Sınıf 5N1K Metinleri

1.sınıf 5n1k metinleri, 1. sınıf 5n1k etkinlikleri, 1. sınıf 5n1k çalışmalarını pdf olarak hazırlanmıştır. Ayrıca sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

1. sınıf 5n1k metinleri pdf 1. sınıf 5n1k metinleri pdf

1. sınıf 5N1K çalışmaları kısa ve uzun olarak tasarlanmıştır. Bu etkinlikler ile okuma yazma sürecini yeni tamamlanmış çocuklar için okuduğunu anlama çalışmalarına başlayabilirsiniz. Böylece daha uzun çalışmaların alt yapısını oluşturmuş olursunuz.

1.sınıf 51nk metinleri aşağıdaki 6 temel sorudan oluşmaktadır. Bu sorular ile okuma anlama çalışmalarına başlanıp süreç ilerledikçe daha farklı sorulara yer verilmektedir. İlk etapta aşağıdaki sorular ve kısa, basit metinler ile öğrenciler sürece hazırlanmaktadır.

5N1K soruları 6 temel sorudan oluşmaktadır.

  • Ne?
  • Nerede?
  • Ne Zaman?
  • Nasıl?
  • Neden?
  • Kim?

1.sınıf 5n1k cümleleri ile başlayan etkinliklerimiz düzenli olarak her hafta haftalık çalışmalarımızın içerisinde bulunacaktır.

1.sınıf 5n1k metinleri ile ilgili çalışmalarını da düzenli olarak haftalık çalışmalarımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Okuma anlama çalışmaları tüm derslerin alt yapısını oluşmaktadır. Bundan dolayı özellikle 1.sınıf 2. döneminde bu süreci desteklemek üzere bol bol 5N1K çalışmalarına yer verdik ve yer vermeye devam edeceğiz. Son olarak çalışmalarımızı beğenmenizi ve faydalı olmasını diliyoruz. Ayrıca indir butonuna tıklayarak kolayca görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.

5N1K -1

5N1K-2

3. ÇALIŞMA

1.Sınıf Türkçe dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.