4. Sınıf Zihinden Çarpma İşlemi

4.Sınıf Zihinden Çarpma İşlemi

4.sınıf zihinden çarpma işlemi etkinlikleri, 4.Sınıf zihinden çarpma işlemleri çalışma kağıdı, 4.Sınıf zihinden çarpma işlemleri konu anlatımı ve zihinden çarpma işlemi 4.sınıf pdf sayfamızın bulunduğu sitemize hepiniz hoş geldiniz. Çalışma kâğıdımıza sitenin en alt kısmında bulunan indir butonuna basarak ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz.

Zihinden Çarpma İşlemi Nedir?

Zihinden işlemler günlük yaşantımızda hayatımızı kolaylaştırır. Ayrıca zihinden işlemler sayesinde matematiksel işlemlerde zamandan tasarruf ederiz. Belirli sayı kalıplarıyla hızlı ve etkili şekilde işlemleri kolayca yapabilmekteyiz. Bu dersle birlikte bu kazanımlar doğrultusunda öğrenmeler gerçekleştireceğiz.

Bu konuda neler öğreneceğiz?

  • 10, 100 ve 1000 sayıları ile kısa yoldan çarpma,
  • 10, 100 ve 1000 sayıları ile zihinden çarpma,
  • 5, 25 ve 50 sayıları ile zihinden çarpma.

Zihinden Çarpma İşlemi Etkinlikleri:

4.Sınıf matematik zihinden çarpma işlemleri etkinlik sayfamız PDF formatında hazırlanmış olup sitemizin en alt kısmında bulunan indir butonuna basmanızla hızlı ve ücretsiz şekilde kullanımınıza hazır hale gelecektir. Çalışma sayfamız müfredata uygun olup güncel formatlarda hazırlanmıştır.

İnternet sayfamız üzerinden tüm ilköğretim kademeleri ve derslerine ayrıca yine tüm ilköğretim kademeleri ders etkinliklerine ücretsiz şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bizleri sosyal medya platformları üzerinden takip ederek en yeni etkinliklerimiz hakkında haberdar olurken takiplerinizle bizlere destek olabilirsiniz. Keyifli çalışmalar dileriz.

4.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm çalışmaları görüntülemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.