4. Sınıf Kroki

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Kroki

4.sınıf sosyal bilgiler kroki konu anlatımı, 4.sınıf sosyal bilgiler kroki test içerikleri, 4.sınıf sosyal bilgiler kroki etkinlikleri, sosyal bilgiler 4.sınıf kroki ve yer tarifleri etkinlikleri ve 4. sınıf sosyal bilgiler kroki pdf etkinlikleri içeriklerimizin bulunduğu çalışma sayfamıza hepiniz hoş geldiniz. Ayrıca etkinlik sayfamıza sitemizin en alt kısmındaki İNDİR butonuna basarak kolay ve ücretsiz şekilde erişebilirsiniz.

Kroki Nedir?

Bir yerin ya da bölgenin kuş bakışı haliyle, kabataslak şekilde kâğıda aktarılmasına kroki denir.

Kroki Ne İşe Yarar?

Kroki konusuyla birlikte öğrendiklerimizle özellikle gündelik hayatta gitmek istediğimiz ya da ulaşmamız gereken bir yer olduğunda daha kolay erişim sağlamaktayız.  Ayrıca krokilerde cadde, sokak, hastane, okul ya da market gibi herkesin bildiği ve kolayca tanıyabileceği noktalar belirtilerek bu noktalar üzerinden yer tarifi yapılır. Bu şekilde kolay bir yolla erişilmek istenen yere ulaşılır.

Krokide Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

  • Kuş bakışı görünüm,
  • Yön oku,
  • Kroki lejantı (krokideki sembol ve içeriklerin açıklandığı yer),
  • Önemli yol ve cadde isimleri.

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Kroki Etkinlikleri:

Kroki çalışma sayfamız sitemizin en altında bulunan İNDİR butonuna basmanızla birlikte ücretsiz ve hızlı bir şekilde kullanımınıza hazır şekilde karşınıza çıkacaktır. Çalışma kağıdımız güncel ve müfredata uygun şekilde özenle hazırlanmış olup PDF formatıyla sizlere sunulmuştur.

Tüm ilkokul kademelerine, derslerine ve ders içeriklerine sayfamız üzerinden kolay ve ücretsiz şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bizleri sosyal medya platformlarından takip ederek en yeni çalışmalarımızdan ilk siz haberdar olabilir ve bizlere takiplerinizle birlikte destek verebilirsiniz. Keyifli çalışmalar dileriz.

4.Sınıf için hazırladığımız tüm haftalık çalışmaları incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.