4. Sınıf Yarıyıl Tatil Ödevi

4. sınıf yarıyıl tatil ödevi, 4. sınıf 15 tatil ödevi, 4. sınıf yarıyıl tatil kitabı pdf formatında hazırlanmıştır. Çalışmamız 36 sayfadan oluşmaktadır ve gün gün planlanmıştır. Ayrıca sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

4. sınıf yarıyıl tatil kitabı 18 haftalık konuları kapsamaktadır. Ayrıca bazı sayfalarımızda belli konuları birden fazla ele aldık. Ayrıca çalışma sayfalarını hazırlarken amacımız öğrencilerin tatil sürecin de konuları tekrar etmesi ve bilgilerini unutmamasıdır. Bu yüzden çalışmalarımızdaki etkinlikler basit ve tekrar etmeye yöneliktir.

4. sınıf 15 tatil ödevi 10 günlük olacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca çalışmalarımızda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerine yer verdik. İlk olarak her gün bir adet okuma anlama metni ile  çalışmalarımız başlamaktadır. Sonrasında bu metinler ile ilgili okuma anlama soruları yer almaktadır. Daha sonra dil bilgisi çalışmalarımız bulunmaktadır. Ardından matematik dersi ile ilgili hazırladığımız çalışmalar yer almaktadır. Daha sonra fen bilimleri çalışmalarımız bulunmaktadır. Son olarak sosyal bilgiler dersi ile ilgili çalışmalarımız bulunmaktadır.

Ayrıca yarıyıl tatil ödevinde Türkçe, Matematik,  Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden oluşan etkinliklere yer verilmiştir. Son olarak her ders için konuları tekrar edecek etkinlikler bulunmaktadır.

Son olarak yarıyıl tatili bitiminde 1. dönem konularını içeren deneme sınavımızın yayınlanacaktır.

Ayrıca 4. sınıf yarıyıl tatil ödevi cevap anahtarları tatilin ilk haftası sitemize yüklenecektir. Böylece dileyen velilerimizde kontrolleri sağlayabilecektir.

4. sınıf yarıyıl tatil etkinlikleri aşağıdaki konulardan oluşmaktadır.

4.SINIF YARIYIL TATİL KİTABI KONU BAŞLIKLARI

TÜRKÇE

MATEMATİK

FEN BİLİMLERİ

  • Yer kabuğu, maden ve fosil,
  • Dünya’nın hareketleri,
  • Besinler ve özellikleri,
  • Dengeli beslenme

SOSYAL BİLGİLER

TATİL KİTABI

CEVAP ANAHTARI

4.Sınıf için hazırladığımız tüm haftalık çalışmaları incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.