4. Sınıf Zihinden Bölme İşlemi

4. sınıf zihinden bölme işlemi konu anlatımı, çalışma sayfası, etkinlikleri ve test pdf sayfası içeriklerinin yer aldığı internet sayfamıza hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle belirtmek isteriz ki çalışma sayfamız güncel ve müfredata uygun formatlarda hazırlanmıştır. Ayrıca etkinlik içeriklerimize sitemizin en alt kısmında bulunan İNDİR butonuna basarak ücretsiz ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Keyifli çalışmalar…

4. Sınıf Zihinden Bölme İşlemi Konu Anlatımı:

4. Sınıf matematik dersi zihinden bölme işlemi matematiğin dört temel işleminden biri olan bölme işleminin hızlı ve pratik yollarını öğretmeyi hedefler. Bu dört temel matematik işlemi toplama işlemi, çıkarma işlemi, çarpma işlemi ve bölme işlemidir. Pratik şekilde bölme işlemi yapma yöntemlerini gelin birlikte inceleyelim.

Bu Konuda Neler Öğreneceğiz?

  • Zihinden bölme işlemi,
  • Sıfır silme yöntemi.
4. Sınıf Zihinden Bölme İşlemi Örnekleri:

Zihinden Bölme İşlemi Etkinliklerimiz:

4. sınıf matematik dersi zihinden bölme işlemi test pdf içeriklerimiz ve çalışma sayfamız özenle hazırlanmıştır. Ayrıca etkinlik içeriklerimiz güncel müfredata uygun ve günlük hayattan örneklerle bezenmiştir. Özellikle pekiştirme, değerlendirme ve kazanımı kavratma amacıyla gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kısacası etkinlik içeriklerimiz PDF formatında hazırlanmış olup sayfamızın en alt kısmında bulunan İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve kolay şekilde görüntülenecektir.

  • 4. sınıf bölme işlemi etkinliklerimiz için BURAYA,
  • 4. sınıf Matematik dersi etkinlikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sitemiz ve Sosyal Medya Kanallarımız:

Özellikle ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda önemli gün ve haftalar ile ilgili içerikleri de sitemizden takip edebilirsiniz.

Değerli okurlarımız, bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz. Son olarak siz kıymetli okuyucularımıza keyifli çalışmalar dileriz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.