4. Sınıf Matematiksel İfadelerde Eşitliği Sağlama

4. sınıf matematik dersi matematiksel ifadelerde eşitliği sağlama test pdf içerikleriyle sizlerleyiz. İlk olarak ifade belirtmeliyiz ki çalışma sayfamız güncel müfradata göre ve özenle hazırlanmıştır. Ayrıca çalışmalarımız PDF formatındadır ve İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve hızlı şekilde açılacaktır. Keyifli çalışmalar…

4. Sınıf Matematiksel İfadelerde Eşitliği Sağlama Konu Anlatımı:

4. sınıf matematiksel ifadelerde eşitliği sağlama etkinlikleri konusuyla sizlerleyiz. İlk olarak belirtmek gerekirse matematik dersi 4 temel matematiksel işlem becerisi üzerine şekillenir. Bunlar toplama işlemiçıkarma işlemiçarpma işlemi ve bölme işlemidir.

Bu konuyla birlikte matematiksel eşitlikte verilmeyen sayıyı bulmayı ve matematiksel ifadeleri eşitlik haline getirmeyi öğreneceğiz. Tıpkı bir terazinin iki kefesinin eşit olması gibi matematiksel ifadeleri de birbirine eşitlemekteyiz. Eşittir (=) sembolüyle birlikte iki tarafı birbirine eşitliyoruz.

Eşitliklerde verilmeyen ifadeleri 4 temel matematik işlem becerisinden faydalanarak buluyoruz. Etkinlik sayfamızla birlikte bol tekrar ve pekiştirmeyle kazanımı öğrenmeyi hedefliyoruz. Öyleyse gelin hep birlikte örnek çalışmalarımızı inceleyelim.

Örnekler:

 

Etkinlik İçeriğimiz

4. sınıf matematik dersi matematiksel ifadelerde eşitliği sağlama test pdf içeriklerimiz ve çalışma sayfamız özenle hazırlanmıştır ve güncel müfredata uygun örneklerle oluşturulmuştur. İçeriklerimizi özellikle pekiştirme, değerlendirme ve kazanımı kavratma amacıyla gönül rahatlığıyla etkinliklerimizi tercih edebilirsiniz.

  • 4. sınıf bölme işlemi pekiştirme etkinlikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf bölme işlemi problemleri etkinliklerimiz için BURAYA,
  • 4. sınıf bölme işleminde tahmin etkinliklerimiz için BURAYA,
  • 4. sınıf Matematik dersi etkinlikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sitemiz ve Sosyal Medya Kanallarımız:

Özellikle ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden ücretsiz ve hızlı şekilde erişebilirsiniz. Aynı zamanda bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımızdan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz. Son olarak siz kıymetli okuyucularımıza keyifli çalışmalar dileriz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.