4. Sınıf Bölme İşleminde Tahmin

4. sınıf bölme işleminde tahmin konu anlatımı, etkinlikleri, çalışma kağıdı ve test pdf sayfası etkinliklerimizin olduğu sitemize hoş geldiniz. Özellikle belirtmek isteriz ki çalışma sayfamız müfredata uygun ve güncel formatlarda hazırlanmıştır. Ayrıca PDF formatındaki çalışma kağıdı etkinliğimize sitemizin en altında bulunan İNDİR butonuna basarak ücretsiz ve hızlı şekilde erişebilirsiniz. Keyifli çalışmalar…

4. Sınıf Bölme İşleminde Tahmin Konu Anlatımı:

4. Sınıf matematik dersi bölme işleminde tahmin matematiğin dört temel işleminden biri olan bölme işlemiyle alakalıdır. Bu dört temel matematik işlemi toplama işlemiçıkarma işlemiçarpma işlemi ve bölme işlemidir. Öncelikle bu konuda bölme işleminin sonucunu tahmin ederken sayıları yuvarlama işlemini kullanırız. O halde bir bölme işleminin sonucunu, bölünen veya bölen sayıyı en yakın onluğa yuvarlayarak ya da bölünen sayıyı en yakın yüzlüğe, bölen sayıyı en yakın onluğa yuvarlayarak tahmin edebiliriz.

Örnek Çalışmalar:

Bölme İşleminde Tahmin Etkinliklerimiz

4. sınıf matematik dersi bölme işleminde tahmin test pdf içeriklerimiz ve çalışma sayfamız özenle hazırlanmıştır. Ayrıca etkinlik içeriklerimiz güncel müfredata uygun ve günlük hayattan örneklerle oluşturulmuştur. Özellikle pekiştirme, değerlendirme ve kazanımı kavratma amacıyla gönül rahatlığıyla etkinliklerimizi tercih edebilirsiniz. Kısacası etkinlik içeriklerimiz PDF formatında hazırlanmış olup sayfamızın en alt kısmında bulunan İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve kolay şekilde görüntülenecektir.

  • 4. sınıf zihinden bölme işlemi etkinliklerimiz için BURAYA,
  • 4. sınıf bölme işlemi etkinliklerimiz için BURAYA,
  • 4. sınıf Matematik dersi etkinlikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sitemiz ve Sosyal Medya Kanallarımız:

Özellikle ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden ücretsiz ve hızlı şekilde erişebilirsiniz. Aynı zamanda önemli gün ve haftalar ile ilgili içerikleri de sitemizden takip edebilirsiniz.

Değerli okurlarımız, bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz. Son olarak siz kıymetli okuyucularımıza keyifli çalışmalar dileriz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.