4. Sınıf Maddeyi Niteleyen Özellikler

4. sınıf maddeyi niteleyen özellikler konu anlatımı, etkinlikleri, çalışma sayfası ve test pdf sayfası içeriklerimizle siz değerli okurlarımızlayız. Öncelikle belirtmek isteriz ki çalışma sayfamız güncel ve müfredata uygun şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca çalışma sayfamız PDF formatında hazırlanmış olup sitemizin en alt kısmında bulunan İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve hızlı şekilde kullanımınıza sunulacaktır. Keyifli çalışmalar…

4. Sınıf Maddeyi Niteleyen Özellikler Konu Anlatımı:

4. sınıf fen bilimleri dersi maddeyi niteleyen özellikler konu anlatımı ile sizlerleyiz. Çevremizde gördüğümüz canlı ve cansız varlıklara madde diyoruz.

İlk olarak maddeyi açıkladıktan sonra önceki derslerimizden de yine hatırlayacağımız gibi maddeleri 5 duyu organımızla tanımlarız. Öyleyse görme, işitme, koklama ve duyma yoluyla maddeler hakkında bilgi sahibi oluruz. İşte bu duyu organlarımızla maddelerin sertlik-yumuşaklık, esneklik-kırılganlık, pürüzlü-pürüzsüz, renk, koku ve tat özellikleri açısından fikir sahibi oluruz.

Neler Öğreneceğiz?

  • Suda yüzen ve batan maddeler nelerdir?
  • Suyu emen ve emmeyen maddeler nelerdir?
  • Mıknatısla çekilen ve çekilmeyen maddeler nelerdir?

Bu konumuzda belirttiğimiz özellikler açısından maddeleri sınıflandıracağız. Etkinlik içeriğimzde yer alan bol örneklerle birlikte konuyu pekiştireceğiz.

Etkinlik İçeriğimiz:

4. sınıf fen bilimleri dersi maddeyi niteleyen özellikler konusu test pdf içeriklerimiz ve çalışma sayfamız itinayla hazırlanmıştır. Ayrıca etkinlik içeriklerimiz güncel müfredata uygun ve günlük hayattan örneklerle donatılmıştır. Özellikle etkinliklerimizi pekiştirme, değerlendirme ve kazanımı kavratma amacıyla gönül rahatlığıyla sınıflarınızda tercih edebilirsiniz. Kısacası etkinlik içeriklerimiz PDF formatında hazırlanmış olup sayfamızın en alt kısmında bulunan İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve kolay şekilde görüntülenecektir.

  • 4. sınıf Fen Bilimleri Mıknatısların Kullanım Alanları etkinlikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf Fen Bilimleri Mıknatısların Uyguladığı Kuvvet etkinlikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf Fen Bilimleri tüm ders içerikleri için BURAYA,
  • 4. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sitemiz ve Sosyal Medya Kanallarımız:

Öncelikle ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Aynı zamanda önemli gün ve haftalar ile ilgili içerikleri de sitemizden takip edebilirsiniz. Yeni yıl etkinlikleri içeriğimiz de sitemize yüklenmiştir.

Değerli okurlarımız, bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz. Son olarak siz kıymetli okuyucularımıza keyifli çalışmalar dileriz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.