3. Sınıf 5N1K

3.Sınıf 5N 1K Etkinlikleri

3.sınıf 5N 1K etkinlikleri, 3. sınıf 5N 1K çalışma sayfası, 3. sınıf 5N 1K okuma anlama çalışmaları, 3. Sınıf 5N 1K soruları nelerdir ve 3. sınıf 5N 1K pdf etkinliklerimizin bulunduğu sayfamıza hepiniz hoş geldiniz. Ayrıca çalışmamızı sayfamızın en alt kısmındaki İNDİR butonuna basarak ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

5N1K Etkinlikleri Nedir?

Değerli okurlarımız, 3. Sınıf 5N 1K etkinlikleri esasında okuma-anlama ve okuduğu metin hakkındaki temel sorulara cevap verebilme kabiliyetini ölçmeye yönelik çalışmalardır. Bununla birlikte olayların kahramanlarını, zamanını, nasıl olduğu gibi birçok yönünü de fark etmeyi sağlar. Bu çalışmalar 2. Sınıf ile birlikte başlamakta ve ilerleyen sınıf düzeylerinde de aynı şekilde devam etmektedir. Çalışmanın esası okuma becerisine, dikkate ve istenilenleri metin içinden çıkarabilme kabiliyetine dayalı ilerler.

3. sınıf 5N 1K etkinlikleri ile birlikte çocuklarımız okuma, okuduğunu anlama, okuduğu metin hakkında sonuçlar çıkarma, okuduğu metin hakkında değerlendirmelerde bulunma ve okuduğu metin hakkında analiz yapma becerileri kazanır. Ayrıca 3. Sınıf 5N 1K etkinlikleri çocuğu gelecek yıllarda karşı karıya geleceği akademik düzeylerdeki becerilere de hazırlamaktadır.

5N1K Soruları Nedir?

3. sınıf 5N 1K soruları nelerdir sorusunun cevabı aslında çok da farklı değildir. Tüm 5N 1K etkinlikleri soruları aslında 6 temel soruyu içinde barındırır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Ne?
  2. Nerede?
  3. Ne Zaman?
  4. Nasıl?
  5. Neden?
  6. Kim?

5N1K Etkinlikleri

3. sınıf 5N 1K etkinlikleri uyarınca hazırlamış olduğumuz çalışma sayfamız güncel müfredata göre itinayla düzenlenmiş olup sizlerin beğenisine sunulmuştur. Çalışmalarımız, öğrencilerin bilgileri tekrar etmesini, farklı durumlara uyarlamasını ve pekiştirmesini esas alır. Bunun yanı sıra değerlendirme çalışmaları ve pekiştirme etkinlikleri amacıyla da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 5N1K etkinlikleri 2. Sınıf düzeyinde başlamakta ve devam etmektedir.

3. sınıf 5N 1K etkinlikleri çalışma sayfamız aşağıda olup İNDİR butonuna tıklamanızla birlikte ücretsiz ve kolay şekilde erişiminize açılacaktır. 5N 1K çalışma sayfası güncel olmakla birlikte PDF formatında sunulmuştur. Bu ve benzeri tüm ilkokul ders etkinlik ve içeriklerine sayfamız üzerinden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek en yeni içeriklerimiz hakkında haberdar olurken bizlere de takiplerinizle destek olabilirsiniz. Keyifli çalışmalar dileriz.

3.Sınıf Türkçe dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.