2. Sınıf Zaman Ölçme

2. sınıf zaman ölçme, 2. sınıf zamanı ölçme, 2. sınıf zamanı ölçme problemleri ve 2. sınıf zaman ölçme birimleri arasındaki ilişki başlıklarından oluşan çalışmamız 17 sayfadan oluşmaktadır. Ayrıca 2. sınıf zaman ölçme etkinlikleri pdf olarak hazırlanmıştır. Son olarak çalışmalarımızı sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

2. SINIF ZAMANI ÖLÇME

İlk olarak çalışmalarımız 2. sınıf zamanı ölçme konusundaki bilgilerin yer aldığı ezber kağıdı ile başlamaktadır. Daha sonra dün, bugün ve yarın etkinliğimiz yer almaktadır. Bu etkinlik ile öğrenciler gün kavramı üzerinde çalışacaktır. Sonrasında aylar ile ilgili hazırladığımız çalışma sayfası yer almaktadır. İlk sayfada ayları yazma çalışmaları bulunmaktadır. Sonraki sayfada ise önceki ve sonraki ay etkinliğimiz bulunmaktadır. Son olarak 2. sınıf zaman ölçme konusunda mevsimleri ele aldığımız çalışma sayfası yer almaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz etkinlikler ile 2. sınıf zamanı ölçme konusundaki temel bilgilerin çalışmaları son bulmaktadır. Bundan sonraki çalışmalarımızda 4 sayfalık takvim yaprağı üzerinden etkinliklerimiz devam etmektedir. İlk olarak 2 sayfada 2 farklı ayın bulunduğu bir takvim yaprağı üzerinden sorulara yer verdik. Sonraki 2 sayfada ise tüm yılın takviminin olduğu görsel üzerinden sorular sorarak etkinliklerimize devam ettik. Sonrasında ise boşluk doldurma ve bulmaca etkinliğimiz yer almaktadır.

2. sınıf zamanı ölçme konusu ile ilgili tüm temel etkinliklerimiz bitmektedir. Daha sonra 2. sınıf zamanı ölçme problemleri ile etkinliklerimiz devam etmektedir. Hazırladığımız problemlerde öğrencilerin bu konu ile ilgili öğrendiği bilgileri kullanabileceği günlük hayattan problem sorularına yer verdik. 2. sınıf zamanı ölçme problemleri ile ilgili çalışmalarımızı incelemek için tıklayınız.

Zamanı ölçme konusunda özellikle 2. sınıf zamanı ölçme birimleri arasındaki ilişkilerinin çok iyi kavranması gerekmektedir. Aksi takdirde konu ile ilgili yapılan çalışmaların anlaşılması çok zor olacaktır. Bundan dolayı hazırladığımız çalışma sayfalarındaki ezber kağıdını ve 2. sınıf zamanı ölçme interaktif defter çalışması bulunmaktadır. Ayrıca çalışmalarımıza 2. sınıf zamanı ölçme kes yapıştır etkinliklerine de yer verdik. Hazırladığımız tüm çalışmaların faydalı olmasını ümit ediyoruz. Ayrıca hazırladığımız çalışmalar ile ilgili öneri ve eleştirilerinizi de sosyal medya hesaplarımızdan bize iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

2.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.