2. Sınıf Eşitlik Kavramı

2. sınıf eşitlik kavramı, 2. sınıf matematiksel ifadelerde eşitlik kavramı ile ilgili hazırladığımız çalışma sayfalarını pdf olarak hazırlanmıştır. Bu konu 2. sınıf eşitliklerde verilmeyeni bulma olarak da bilinmektedir. Ayrıca çalışmalarımızı indirmek için sayfanın altında indirme butonuna tıklayabilirsiniz.

2. sınıf eşitlik sorularını basitten kolaya olacak şekilde hazırladık. Bu konu ile ilgili bol örneklere yerdik. Çünkü bu konunun pekiştirilmesi için sade ve bol örneklere ihtiyaç olduğunu düşündük.

2. sınıf eşitliklerde verilmeyeni bulma pdf olarak hazırlanmıştır.

Eşitlik kavramı konusu iki aşamadan oluşmaktadır. İlk örnek tipinde eşitliğin iki tarafındaki işlemler çözülür ve sonuçlar birbirine eşit ise işlemlerin eşit olduğu vurgulanır. İkinci soru tipinde ise eşitliğin bir tarafında verilmeyen bulunmaktadır. Verilmeyen sayının çıkarma işleminde verilmeyen mi yoksa toplama işleminde verilmeyen mi olduğu tespit edilmelidir. Sonrasında işlemler yapılarak verilmeyen bulunacaktır. Tabi ki bu konunun daha iyi öğrenebilmesi için geçtiğimiz haftalardaki verilmeyeni bulma konularının iyi öğrenilmiş olması gerekmektedir.

Ayrıca 2. sınıf müfredatına uygun olarak hazırladığımız haftalık çalışma sayfalarını incelemek için tıklayınız.

2.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.