1. Sınıf Verilmeyen Toplananı Bulma

1. sınıf verilmeyen toplananı bulma, 1. sınıf verilmeyen toplananı bulma problemleri 13 sayfadan oluşmaktadır. Ayrıca sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

1.sınıf 20. hafta matematik dersinde ele alacağımız konumuz verilmeyen toplananları bulma konusudur. Bu konuda aşağıda da belirttiğimiz gibi toplama işlemini, mantığı ile birlikte çok iyi öğrenilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ezbere bir öğrenme gerçekleşmektedir.

1. sınıf verilmeyen toplananı bulma 1. sınıf verilmeyen toplananı bulma çalışma kağıdı 1. sınıf verilmeyen toplananı bulma alıştırmaları

1. sınıf verilmeyen toplananı bulma pdf dosyamızda ilk olarak görseller kullanarak konuyu ele aldık. Bu örnekler ile konunun giriş aşamasında mantığının kavranmasını hedefledik. Sonrasında karşımıza bol bol verilmeyen toplanan örneklerinin olduğu çalışma sayfaları karşımıza çıkmaktadır. Böylece bu çalışmalar ile konunun pekiştirilmesini hedefledik.

1. sınıf verilmeyen toplananı bulma konusunun temelinde toplama işlemi terimlerini bilmek çok önemlidir. Sonrasında üzerine parmak sayma yöntemi ile verilmeyen toplanan bulunmaktadır. Bu konuda önemli olan detay yukarıda belirttiğimiz gibi toplama işlemi terimlerini bilmek en önemlidir. Çünkü terimleri iyi bilmek toplama işleminin mantığını bilmek anlamına gelmektedir. Terimleri tam olarak bilmeyen öğrenciler ezbere işlem yapmaktadır. Bundan dolayı da toplama işlemi ve verilmeyen toplanan işlemleri birbirine sıklıkla karışmaktadır.

1. Sınıf Verilmeyen Toplananı Bulma Konu Anlatımı

Adım 1: Toplama İşleminin Temeli

Öncelikle, toplama işlemini anlamamız gerekiyor. Toplama işlemi, sayıları bir araya getirerek toplamını bulmamızı sağlar. Mesela, elma sayısını düşünün. 3 elma ile 2 elmayı toplarsak kaç elma olur?

Adım 2: Toplanan Nedir?

Toplanan, toplama işlemi sırasında bir araya getirdiğimiz sayılardan biridir. Yani, önceki örnekte 3 elma ve 2 elma toplandığında, 3 ve 2 toplananlardır.

Adım 3: Toplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şimdi, toplama işlemini nasıl yapacağımıza odaklanalım. Örneğin, 4 ile 1’i toplamak için 4 parmağımızı diğer eldeki 1 parmağımızla birleştirebiliriz. Bu şekilde, 4+1 toplamını bulmuş oluruz.

Adım 4: Verilmeyen Toplananı Bulma

Şimdi işin en heyecanlı kısmına geldik. Bir sayının ne kadar eksik olduğunu bulmamızı isteyen soruları çözeceğiz. Örneğin, 7 ve kaçı eklersek toplamda 10 olur?

Burada dikkat etmemiz gereken şey, 7 ile kaç sayıyı toplarsak 10’a ulaşırız? Bu durumda, 7+3=10 olur. Yani, verilmeyen toplanan 3’tür.

1.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.