4. Sınıf Zarar Vermeden Kullanalım

4. sınıf Sosyal Bilimler dersi zarar vermeden kullanalım konu anlatımı ile sizlerleyiz. Bu hafta 4. sınıf Sosyal Bİlimler dersimizde yine tenoloji üzerinden gidip zarar vermeden kullanalım konusunu işleyeceğiz. Etkinlik içeriklerimiz Güncel ve PDF formatında olup İNDİR butonuna basmanızla kullanıma hazır hale gelecektir. Keyifli Çalışmalar dileriz.

4. Sınıf Zarar Vermeden Kullanalım Konu Anlatımı

Geçen hafta sizlerle birlikte zaman içinde teknoloji konusunu işlemiştik. Bu konuyla birlikte teknolojik gelişmeleri ve teknolojik cihazları işledik. Bu hafta ise bu teknolojik cihazların doğru kullanımları üzerinde duracağız. Hayatımızın odak noktasında teknoloji olursa ne olur onu inceleyeceğiz.

Özellikle gelişen ve değişen zamanla birlikte artık teknolojiyi hayatımızın her noktasında hissetmek mümkün. Gündelik yaşamımızda yeme-içmeden tutun, haberleşmeye, iletişime ve ulaşıma kadar her alanda artık teknolojiyi kullanıyoruz. Peki teknolojinin bu denli hayatımıza girmesi insani özelliklerimize nasıl etkilerde bulunuyor? Gelin hep birlikte bunun üzerine düşünelim.

Özellikle iş hayatında ve ofis yaşamında sürekli masaya bağlı kalan, hareketsiz yaşama tabi olan insanlarda sağlık problemlerinin ortaya çıktığı artık bilinmekte. Bunun yanı sıra iletişim kanallarında sözlü ve yüz yüze iletişim artık arka planlara atılmış durumda. Bu da gerek sosyal hayat ve gerekse aile hayatı olmak üzere birçok alanda insanlığı yalnızlığa ve anlaşılamama durumuna götürmekte.

Evlerimizde kurulan muhabbetlerin yerini artık televizyonda açılan bir program aldı. Evdeki herkes bir teknolojik cihaz alıp köşesine çekilir oldu. Aynı evin içinde mesaj yolu ile haberleşen bir toplumla yüz yüzeyiz. Ayrıca sağlıksız ve hızlı beslenme, hareketsiz yaşam ve GDO’lu yiyecekler de beden sağlığımızı bozmuş durumda.

Teknoloji olumlu kullanıldığında hayatımızı derinden değiştiren ve etileyen bir nimet. Fakat olumsuz ve bilinçsiz kullanılan her şeyde olduğu gibi teknoloji de kötü etkiler bırakabilmekte. Bizler de 4. sınıf zarar vermeden kullanalım konusunda bu etkileri ele alacağız. Teknolojinin olumlu ve olumsuz etkilerinden söz edeceğiz. Beden ve ruh sağlığımız için teknolojiyi bağımlılığa çevirmeden nasıl kullanmamız gerektiği hakkında çalışmalar yapacağız.

Etkinlik İçeriğimiz:

4. sınıf sosyal bilgiler dersi zarar vermeden kullanalım test pdf içeriklerimiz özenle hazırlanmıştır. Ayrıca etkinliklerimiz güncel eğitim-öğretim müfredatına uygun ve günlük hayattan örneklerle oluşturulmuştur. Özellikle pekiştirme, değerlendirme ve kazanımı kavratma amacıyla gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  • 4. sınıf Sosyal Bilimler dersi zaman içinde teknoloji konusu için BURAYA,
  • 4. sınıf Sosyal Bilimler dersi teknolojik ürünler konusu için BURAYA,
  • 4. sınıf Sosyal Bilgiler tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA,
  • 4. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sitemiz ve Sosyal Medya Kanallarımız:

Öncelikle ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.