3. Sınıf Geometrik Cisimler

3. sınıf geometrik cisimler ve şekiller konu anlatımı etkinlikleri ile sizlerleyiz. Bu haftaki çalışmamızda 3. sınıf geometrik cisimler çalışma sayfamızı sizlere sunuyoruz. 3. sınıf geometrik cisimler ve şekiller etkinlik içeriğimiz 15 sayfa olup pdf formatında hazırlanmıştır. İNDİR butonuna basarak çalışma sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Öncelikle siz değerli okur ve takipçilerimize etkinlik içeriğimizi anlatmak, daha sonra kısa bir konu anlatımının ardından çalışma sayfamızı sunmak isteriz. Gelgelelim, etkinlik içeriğimiz güncel müfredata ve programa göre hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra günlük hayattan örnekler, basit ve anlaşılır yap, eğlenceli içerik ve tasarımıyla dikkat çekmektedir. Çalışma içeriğimiz 15 sayfadan oluşmakta ve pdf formatındadır. O halde gelin hep birlikte konu anlatımı ile devam edelim.

3. Sınıf Geometrik Cisimler ve Şekiller Konu Anlatımı

Geometrik cisimler çocukların günlük hayatta sık sık karşılaştığı farklı şekiller ve nesnelerdir. Üç boyutlu geometrik cisimler, uzunluk, genişlik ve yükseklik gibi üç boyutu olan nesnelerdir. Bunlar, küp, dikdörtgen prizma, küre, silindir, koni ve piramit gibi şekilleri içerir.

Küp, her yüzü eşit olan bir kutu gibidir. Dikdörtgen prizma, düzgün bir tabanı ve yanları olan bir kutu gibidir. Küre, tüm noktaları merkezinden eşit uzaklıkta olan bir top gibidir. Silindir, yuvarlak bir taban ve yüksekliği olan bir tüp gibidir. Koni, yuvarlak bir tabana sahip ve zirvesi olan bir huni gibidir. Piramit ise düzgün bir tabanı ve üç veya daha fazla yüzeyi olan bir üçgenin zirvesine doğru genişleyen bir şekildir.

3. sınıfta öğrenciler, bu geometrik cisimlerin ve şekillerin adlarını, özelliklerini ve günlük hayatta nerede görebileceklerini öğrenirler. Örneğin, bir top bir küredir ve bir kutu bir dikdörtgen prizmadır. Bu şekilde çocuklar geometrik cisimleri tanır ve günlük yaşamlarında gözlemler. Bunu yapan çocuklar geometriye olan ilgilerini artırır ve matematik becerilerini geliştirir.

Çalışma Sayfamız ve Etkinlik İçeriğimiz

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere 3. sınıf geometrik cisimler ve şekiller etkinliklerimiz güncel ve pdf formatlarında hazırlanmıştır. Ayrıca etkinlik içeriklerimizi değerlendirme, ödevlendirme, kazanım pekiştirme ve tekrar amaçlı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Görüntülemek için aşağıdaki butona basınız.

Son olarak 3. sınıf geometrik cisimler interaktif defter çalışmalarının yapılışını anlatan videomuzu izlemek için tıklayınız.

3. sınıf Matematik dersi paralarımız konusu çalışmamız için tıklayınız.

3.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm çalışmaları görüntülemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.