3. Sınıf Artan ve Azalan Çarpanlar Arasındaki İlişki

3. sınıf artan ve azalan çarpanlar arasında ilişki konu anlatımı, etkinlikleri, çalışma kağıdı ve test pdf sayfası etkinliklerimizin bulunduğu interenet sayfamıza hoş geldiniz. Öncelikle belirtmeliyiz ki 3. sınıf çarpma işleminde çarpanlardan birinin artması veya azalması sonucu nasıl değiştirir çalışma sayfamız güncel ve müfredata uygun şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca çalışma sayfamız PDF formatında hazırlanmıştır. Sitemizin en altında bulunana İNDİR butonuna basarak çalışma kağıdımızı ücretsiz ve hızlı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Keyifli çalışmalar…

3. Sınıf Artan ve Azalan Çarpanlar Arasındaki İlişki Konu Anlatımı:

İlk olarak belirtmeliyiz ki matematik dersinin dört temel işlem becerisi vardır. Bunlar; Toplama işlemi, çıkarma işlemi, çarpma işlemi ve bölme işlemidir. O halde bu konuyla birlikte çarpanlar arasında artan ve azalan ilişkiyi yakından inceleyeceğiz.

Kazanımlar:

 M.3.1.4.5. 5’e kadar (5 dâhil) çarpım tablosundaki sayıları kullanarak çarpma işleminde çarpanlardan biri bir arttırıldığında veya azaltıldığında çarpma işleminin sonucunun nasıl değiştiğini fark eder.
Uygun tablolar kullanılarak çarpanlardan biri bir arttıkça çarpımın diğer çarpan değeri kadar arttığı veya çarpanlardan biri bir azaldıkça çarpımın diğer çarpan değeri kadar azaldığı fark ettirilir.
Örnekler:

Etkinlik İçeriğimiz:

Öncelikle belirtmeliyiz ki 3. sınıf çarpma işleminde çarpanlardan birinin artması veya azalması sonucu nasıl değiştirir çalışma sayfamız güncel müfradata göre özenle oluşturulmuştur. Ayrıca etkinliklerimiz kazanımlar ölçüsünde titizlikle hazırlanmıştır. Bu nedenle etkinlik sayfamızı konu pekiştirme, değerlendirme ve konu anlatımı çalışmalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kısacası etkinlik içeriklerimiz PDF formatındadır ve İNDİR butonuna basmanızla ücretsiz ve kolay şekilde görüntülenecektir.

  • 3. sınıf toplama işlemi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf çıkarma işlemi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf zihinden çarpma işlemi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf Matematik dersi etkinlikleri için BURAYA,
  • 3. sınıf tüm ders içeriklerini görüntülemek için BURAYA basarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sitemiz ve Sosyal Medya Kanallarımız:

İlk olarak belirtmek isteriz ki ilköğretim kademesi tüm ders etkinliklerine sitemiz üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Bununla birlikte önemli gün ve haftalar ile ilgili içerikleri de  sitemiz üzerinden ücretsiz ve pdf formatlarında görüntüleyebilirsiniz.

Değerli okurlarımız, bizleri sosyal medya platformları üzerinden  takip ederek en yeni çalışmalarımız hakkında ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ayrıca takip, beğeni ve yorumlarınızla bizlere büyüme yolumuzda destek olabilirsiniz. Son olarak siz kıymetli okuyucularımıza keyifli çalışmalar dileriz.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.