2. Sınıf Paralarımız

2. sınıf paralarımız, 2. sınıf paralarımız etkinlikleri ve çalışma kağıdı 16 sayfadan oluşmaktadır. 2. sınıf para problemleri ile ilgili hazırladığımız çalışmalarda 6 sayfadan oluşmaktadır. Ayrıca 2. sınıf paralarımız interaktif defter çalışmalarını da pdf dosyamızın içinde bulabilirsiniz. Son olarak çalışmalarımızı sayfanın altında bulunan indir butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

2. sınıf para etkinliklerinde ilk olarak madeni ve kağıt paraları tanıma çalışmalarımız yer almaktadır. Böylelikle öğrencilerin kuruş ve lira kavramını da bu etkinlikte öğrenebileceklerdir. Ayrıca bu etkinlikte paraların ön ve arka yüzleri verilmiştir. Ayrıca bu konuda kuruş ve lira çevirileri de yaptırılabilir. Sonrasında para miktarı bulma etkinlikleri yer almaktadır. Bu etkinliğimizin hemen sonrasında verilen para miktarlarından en çok olanı bulma çalışması yer almaktadır.

Matematik dersi çalışmalarımızda her zaman olduğu gibi 2. sınıf paralarımız konusunda da özgün ve öğretici içeriklerimize yer verdik. Ayrıca son çalışma sayfamızda verilen para miktarı ile satın alınan ürünlerin sonrasında kalan para miktarı bulma çalışmamız yer almaktadır.

2. sınıf para problemleri ile çalışmalarımız devam etmektedir. Böylelikle 2. sınıf paralarımız çalışma kağıtlarında öğrenilen bilgilerin daha kalıcı hale getirilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca 2. sınıf para problemlerini incelemek için tıklayınız.

Örnek problem: Ali’nin cebinde 50 lirası vardır. 18 liraya kalem, 12 liraya silgi alırsa geriye kaç parası kalır?

Yukarıdaki örnekteki gibi öğrenciler günlük hayatta harcama yaparken para kullanımı örnekleri üzerinden konuyu pekiştirebilir. Ayrıca 2. sınıf para problemleri pdf dosyamızın içinde farklı zorluklarda bir çok probleme yer verilmiştir.

2. sınıf paralar, genellikle çocuklara para kavramını öğretmek ve matematik becerilerini geliştirmek için kullanılan madeni ve kağıt paralardır. Ayrıca bu paralar, genellikle farklı renklerde ve boyutlarda gelir ve çocukların tanımalarını ve saymalarını kolaylaştırır.

Madeni Paralar:

 1. 1 kuruş
 2. 5 kuruş
 3. 10 kuruş
 4. 25 kuruş
 5. 50 kuruş
 6. 1 lira

Kağıt Paralar:

 1. 5 lira
 2. 10 lira
 3. 20 lira
 4. 50 lira
 5. 100 lira

Bu paralar, çocuklara temel matematik becerilerini öğretmek ve para kullanımını anlamalarına yardımcı olmak için sıklıkla kullanılır. Örneğin, bir alışveriş oyununda çocuklar, belirli bir öğenin toplam fiyatını hesaplamak için bu paraları kullanabilirler. Ayrıca toplama, çıkarma ve para üstü kavramlarını öğrenmek için de kullanılabilirler.

Son olarak 2. sınıf paralarımız problemleri içerisinde çarpma, bölme, toplama ve çıkarma işlemlerini barındıran karışık problemlerden oluşmuştur.

2.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.