1. Sınıf Veri Toplama

1. Sınıf Veri Toplama konusu ile ilgili hazırladığımız çalışmalar 6 sayfadan oluşmaktadır. Ayrıca çalışmalarımız pdf formatında hazırlanmıştır. Son olarak çalışmalarımızı pdf olarak indirebilirsiniz.

1. sınıf veri toplama konusuna sıklık tablosu okuma çalışmaları ile başladık. İlk olarak tablodaki verileri okuma ve buna bağlı soruları cevaplama çalışmalarına yer verdik. Böylelikle öğrenciler tablo okumayı ve tablodaki veriler ile işlem yapmayı öğreneceklerdir. Daha sonraki sayfalarda grafik okuma çalışmaları bulunmaktadır. Grafiklere bağlı olarak sorular hazırlanmıştır.

Hazırladığımız çalışma sayfalarının tümünde 1. sınıf veri toplama konusu ile ilgili kolay, orta ve zor seviyede sorulara yer verdik. Böylelikle öğrenciler konu ile ilgili bir çok alıştırma yaparak öğrenmelerini tamamlayabileceklerdir.

1. sınıf veri toplama çalışma sayfalarının altındaki sorular problem soruları olarak da kabul edilebilir.

Tablo okuma becerisi, özellikle ilkokul düzeyinde, matematik ve veri analizi becerilerinin temelini oluşturur.  Ayrıca sıklık tabloları özellikle veri setinin dağılımını ve hangi değerlerin ne sıklıkla tekrarlandığını göstermek için kullanılır. Son olarak, nesne grafikleri ve şekil grafikleri de veri görselleştirmesine katkı sağlar.

Sıklık tablosu, bir veri setindeki her değerin kaç kez tekrarlandığını gösteren bir tablodur. Genellikle tabloda incelenecek veriler nesneler ve onların sayılarını okuma üzerinedir. Ayrıca nesne ve şekil grafiklerinde de görsel kullanarak grafikler oluşturulmaktadır.

Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.