1. Sınıf Çıkarma İşlemi Problemleri

1. sınıf çıkarma işlemi problemleri konu anlatımı etkinliğimizle sizlerleyiz. Bu hafta 1. sınıf matematik derinde çıkarma işlemi problemleri çalışma sayfası içeriğimizi sizlere sunmaktayız. Etkinlik içeriğimiz güncel ve PDF formatlarında olup İNDİR butonuna basarak kolayca görüntülenebilmektedir. Keyifli çalışmalar dileriz.

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Problemleri

1. sınıf matematik dersinde öncelikli olarak toplama işlemini ve buna bağlı olarak toplama işlemi problemlerini inceledik. Dört temel işlem becerisinden 1. sınıf çıkarma işlemi etkinliklerini de yine birlikte yaptık. Bu hafta ise 1. sınıf çıkarma işlemi problemleri konu anlatımı ile dersimize devam ediyoruz.

Matematik, hayatımızın her alanında karşımıza çıkan ve günlük yaşantımızda sıkça kullandığımız bir disiplindir. Özellikle 1. sınıf öğrencileri için matematik, temel kavramların öğrenildiği ve pratik yapılan bir ders haline gelir. Bu süreçte çıkarma işlemi, temel aritmetik becerilerin öğrenildiği önemli bir konudur.

Çıkarma Nedir?

  1. sınıf çıkarma işlemi, bir sayıdan diğer bir sayıyı çıkarmak veya eksiltmek anlamına gelir. Örneğin, 5 sayısından 2 sayısını çıkardığımızda sonuç 3 olur.

Çıkarma İşlemi Problemlerini Çözme Adımları:

  1. Sorunun ne istediğini anlamak için problemi dikkatlice oku.
  2. Problemde verilen sayıları tanımla ve işaretle.
  3. Verilen sayılara uygun çıkarma işlemi yap.
  4. Sonucu doğru bir şekilde yorumla ve cevapla.
Örnek Çözüm:
  1. Toplama ve Çıkarma İlişkisi: Sınıfta 8 kitap vardı. Öğrencilerden 3 kitap alındı. Sınıfta kaç kitap kaldı?Çözüm: 8 kitaptan 3 kitap alındığında kalan kitap sayısı:8 – 3 = 5

    Cevap: Sınıfta 5 kitap kaldı.

Matematik dersinde 1. sınıf çıkarma problemleri çalışma sayfası, öğrencilerin matematiksel düşünme becerilerini geliştirirken aynı zamanda günlük yaşamda matematiği kullanabilme yeteneklerini de artırır. Bu 1. sınıf çıkarma problemleri etkinlikleri, öğrencilerin problem çözme yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda matematiği eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine de yardımcı olur.

1. sınıf çıkarma işlemi problemleri test pdf çalışmalarımız güncel müfradata göre özenle hazırlanmıştır. Ayrıca etkinlik içeriklerimiz pdf formatındadır. Aynı zamanda belirtmeliyiz ki 1. sınıf çıkarma işlemleri test pdf sorularımız hayatın içinden seçilmiş sorularla hazırlanmıştır. Öğrencilerin tekrar ve pekiştirmeyle konuyu kalıcı hale getirmesi için özel olarak düzenlenmiştir.

Örnekler:

1. sınıf matematik dersi çıkarma işlemi problemleri konu anlatımı çalışmalarımız. 1. sınıf matematik dersi çıkarma işlemi problemleri çalışma sayfası içeriklerimiz. 1. sınıf matematik dersi çıkarma işlemi problemleri test pdf çalışmalarımız.

Son olarak 1. sınıf için hazırladığımız haftalık ödevlerinin tamamını incelemek için tıklayınız.

PROBLEMLER-1

1.Sınıf Matematik dersi için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri incelemek için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için tıklayınız.

Telegram kanalımıza katılmak için tıklayınız.

Facebook adresimizi takip etmek için tıklayınız.